Çorap Mest

Okulda ve Toplantılarda..

Gerek Okulda gerekse uzun süren toplantılarda. Abdest almak çoğu kez zor olabiliyor. Seal Çorap Mest Sizin için ideal bir ürün. Kısa zamanda abdestinizi alıp namazınızı kılabileceksiniz.

Çorap Mest Caiz

Abdest Almak

Artık daha kolay ..

Dünya Markası Sealskinz'in İslam Dünyası için özel olarak ürettiği Seal Çorap Mest ibadet hayatınızı kolaylaştıracak ve rahat bir şekilde abdest almanızı sağlayacaktır.

Mest Çorabı

Seyahatlerinizde..

Uzun yol seyahatleriniz de bir çok zaman abdest alabilmeniz için hijyenik bir durak bulamayabilir yada mola sürenizi kısa tutmak zorunda olabilirsiniz. Bu tür durumlar da seal çorap mest size hem kolaylık hem de zaman kazandıracaktır..

Mesh Çorabı

Sıkça Sorulan Sorular


AYAĞA MESH ETMEK NE DEMEKTİR? DiNEN HÜKMÜ NEDİR?

Çorap Mest Caiz mi

Peygamber efendimiz, mübarek ayaklarına mest giymiş ve nasıl mesh yapılacağını göstermiştir. Kur'an-ı kerimde namazların nasıl kılınacağı gibi birçok husus yoktur. Peygamber efendimizin yaptığı gibi yapılmıştır. Çünkü Hak teâlâ buyurdu ki:
(Resule itaat eden, Allah’a itaat etmiş olur.) [Nisa 80]
(Peygamberin emrine uyun, nehyettiğinden sakının.) [Haşr 7]
(İndirdiğimi insanlara beyan edesin, açıklayasın) [Nahl 44]
Abdest aldıktan sonra mest giyilir.Sağ elle sağ ayağa sol elle sola ayağa meshedilir.

 

MESH İÇİN HADİS-İ ŞERİF VAR MIDIR?

Mesh için Hadis-i Şerif

Peygamber efendimizin mest üzerine mesh hakkında bir çok hadisi vardır işte bazıları..
(Yahudiler, namaz kılarken nalın veya mest ile ayaklarını örtmezler. Siz onlara muhalefet edin, nalın veya mest giyinin!) [Müslim, Ebu Davud]
(Müşriklere muhalefet edin, namaz kılarken mestlerinizi giyin.) [Hakim]
([Hacda] Nalını olmayan, mestlerini giysin.) [Buhari, Müslim, Ebu Davud, Tirmizi, İmam-ı Ahmed]
Resulullah, misafir iken de, mestlerimizin üzerine meshetmemizi emrederdi. (Nesai, Tirmizi)
Bir yolculuk esnasında, abdest aldıktan sonra, mestlerini göstererek, (Onları temiz olarak [abdestli olarak] giymiştim) buyurup üzerlerine meshetti. (Buhari, Müslim, Ebu Davud)
Peygamber efendimiz mestlerinin üst tarafını meshederdi. (Tirmizi, Ebu Davud)

 

ÇORAP MEST NEDEN BU KADAR PAHALI?

Çorap Mest Fiyatı pahalı mı?

Seal mest takdir edersiniz ki sadece bir çorap değildir yüksek teknoloji ürünüdür.Tüm katmanları çok özel mamülden üretilmiştir.İthal ürün olması da fiyatı etkileyen etkenler arasındadır.Seal mesti kullandığınızda ödediğiniz ücreti ne kadar hakeden bir ürün olduğunu görecek ve bize hak vereceksiniz.

 

MESTİN DERİDEN OLMASI GEREKMEZ Mİ?

Çorap mest deri olmalı mı?

Böyle bir zorunluluk yoktur.Takdir edersiniz ki değişen çağ ve teknolojinin  geldiği durum yeni  ürünlerin hayatımıza girmesini kaçınılmaz kılıyor kaldı ki;
Deriden yapılmış siyah renkli, fermuarlı mestlerin günümüz müslümanlarının taleplerine yeterli düzeyde cevap veremediği açık bir şekilde görülüyor.
Mestlerin, büyük ölçüde derinin yapısından kaynaklanan bir dizi eksik yönü bulunuyor.
Bunlardan bazıları; Ayakları soğuk tutuyor veya terletiyor, günlük elbiselerle uyum sağlamıyor, lastikle yada iki numara büyük ayakkabı ile ancak kullanılabiliyor, ayağa tam oturmuyor, vs. Durum böyle olunca insan "Deri mestlere mahkum muyuz? Bir alternatifi olamaz mı?" diye düşünmeden edemiyor.

 

ÇORAP MEST NASIL KULLANILIR.YIKANABİLİR Mİ?

Çorap Mest nasıl kullanılır?

Seal mesti hergün kullanabilirsiniz yatsı namazını kıldıktan sonra ayağınızdan çıkarmanız tavsiya edilir.kullanım durumunuza göre dilediğinizde 40 derceye kadar ısıda elle yıkayabilirsiniz.kalorifer üzerinde soba yanında kurutmamanız tavsiye olunur.